תיאור מקרה 09.07.2024

תיאור מקרה: שימוש לרעה בחומר חיטוי לידיים במחלקה לרפואה דחופה

תיאור מקרה המדגים כי מטופלים עם הפרעת שימוש באלכוהול עשויים להשתמש בחומרי חיטוי עם אתנול | על אנשי מקצוע בתחום הבריאות להיות מודעים לסיכונים בשל הזמינות המוגברת של מוצרים אלה

חיטוי ידיים בבית חולים. אילוסטרציה

הרעלת אתנול היא תופעה נפוצה מאוד, וצורות שונות של שימוש לרעה באלכוהול עלולות להוביל לביקורים במיון. אנשים עם הפרעת שימוש חמורה באלכוהול עשויים לפנות למקורות חלופיים של אתנול, כגון חומרי חיטוי לידיים, המכילים 45%-95% אלכוהול. ניהול חולים אלה הופך למאתגר יותר כאשר הם מחפשים את המוצרים החלופיים הללו במסגרות בית חולים, בהן השימוש בחומרי חיטוי על בסיס אתנול גדל בעקבות מגיפת הקורונה.

במאמר שפורסם לאחרונה בכתב העת American journal of case reports, דווח על מקרה של גבר בן 26 עם תלות באלכוהול, שזייף מחלה כדי לקבל אשפוז בבית החולים ולאחר מכן צרך חומר חיטוי ידיים על בסיס אתנול במחלקה לרפואה דחופה.

תחילה, המטופל התלונן על כאבי בטן עזים שלא הוקלו על ידי תרופות, ובדיקות המעבדה ותוצאות ההדמיה לא היו חד משמעיות. מאוחר יותר הוא נתפס כשהוא גונב וצורך בקבוקי חיטוי ידיים.

מגיפת הקורונה הובילה לעלייה במקרי הרעלת אלכוהול, במיוחד במחלקות לרפואה דחופה. חומרי חיטוי על בסיס אתנול הם רעילים ומסוכנים כאשר משתמשים בהם לרעה, במיוחד על ידי מתבגרים ומבוגרים צעירים.

הטיפול כולל בדיקת גלוקוז, עירוי דקסטרוז ומתן תיאמין. אסטרטגיות להפחתת שכרות כזו כוללות הסרת חומרי חיטוי לידיים, שימוש במכשירים צמודי קיר ובחירה במגבוני חיטוי.

כותבי המאמר מסכמים כי מטופלים עם הפרעת שימוש באלכוהול עוסקים לעתים קרובות בהתנהגויות של חיפוש אלכוהול. סיפור זה מדגיש כי על אנשי מקצוע מתחום הבריאות להיות מודעים לכך שהזמינות המוגברת של חומרי חיטוי על בסיס אתנול, שחלקם מכילים כימיקלים אנטי-ויראליים רעילים, עשויה להיות מנוצלת על ידי אנשים עם תלות באלכוהול.

מקור:

28 June 2024 : Case report. The Rising Concern of Ethanol Intoxication from Easy Access to Hand Sanitizers: A Case Report. Mahmoud El-Hussein 1ACDE* , Cima Hamieh 1EF , Patrick Nasrallah 1AE , Eric Revue 1AE DOI: 10.12659/AJCR.943318 Am J Case Rep 2024; 25:e943318

נושאים קשורים:  תיאור מקרה,  אלכוהוליזם,  חיטוי ידיים,  הפרעה מדומה,  שירותי רפואה דחופה
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו